Ogłoszenia parafialne z ostatniej niedzieli

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

15 PAŹDZIERNIKA 2017

 

1.     Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 16.00. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30.

 

2.     Dziś w naszej parafii tradycyjna Niedziela Chleba. Dochód z niej zostanie przekazany na leczenie choroby nowotworowej nastoletniej Antoniny z Ukrainy, której rodzina podejmowała u siebie pielgrzymów z naszej parafii. Zostały podjęte kroki ku temu, aby Antonina była leczona w Polsce, ponieważ perspektywy leczenia na Ukrainie są mocno ograniczone. Caritas chce wspomóc ubogą rodzinę w finansowaniu leczenia. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

3.     Dziś o godz. 13.00 specjalna Msza św. dla rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

 

4.     W dzisiejszą niedzielę, 15 października, przewidziane jest w całej Polsce przeprowadzenie w parafiach tradycyjnego badania ilości osób obecnych na Mszach św. oraz przyjmujących Komunię św. /"dominicantes" i "communicantes"/.

 

5.     Ponad 90% aborcji w Polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać  - zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną operację, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m. in.. w Opolu, gdzie nieudaną operację przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy - aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

 

6.     Bal wszystkich świętych jak w laach poprzednich będzie organizowany na plebanii dn. 28.10.2017 r. Będzie się on odbywał na podobnych zasadach jak do tej pory. Zapraszamy dzieci aby przygotowały stroje i prezentacje o świętych . Szczegóły dotyczące balu będą podane w następną niedzielę.

 

7.     Intencje i zapowiedzi.