Dzień 4

25 lipca 2017

Cześć i czołem, kluski z truskawkami pod stołem (ale te dopiero na kolację).

Nasze poranki są dość standardowe, po przebrnięciu przez pobudkę musimy przebrnąć przez rozgrzewkę. Nie inaczej było i dziś, z tym, że dziś niektórzy wystąpili w dość nietypowych strojach sportowych (no cóż, nie zdążyli się odpiżamić). Po tym wzmożonym wysiłku fizycznym zasłużone śniadanko, po śniadanku niezwykle wyczekiwany konkurs czystości (dziś już było nieco mniej 10, widocznie motywacja w postaci wyjścia do sklepu jest bardziej skuteczna niż nawoływania wychowawców). Potem zostało nam już tylko wskoczyć w kąpielówki i iść na plażę (musieliśmy wykorzystać tę przerwę jeśli chodzi o opady deszczu). Z wodnych atrakcji korzystaliśmy do woli – mogliśmy pływać, skakać i wiosłować (wraz z ks. Łukaszem i p. Marcinem, którzy nam dzielnie towarzyszyli. W tym miejscu należą się również podziękowania dla braci Bartka i Maćka, którzy wzięli pod swe wiosła małe różowe dziewczynki i zabierali je w wodne rejsy, wielkie dzięki chłopaki!).  Oczywiście znalazło się również wielu amatorów kopania w piłkę, ale to już nie dziwi nikogo.

Jak wiadomo, woda wyciąga, więc obiad również jak najbardziej zasłużony (dziś na obiad była zupa: proszepanimojaulubiona pomidorowa i kurczaczek w towarzystwie mizerii). Po tym obżarstwie przyszedł czas na chwilę leżakowania w pokojach (tu wtrącenie od kronikarza: korzystajcie z możliwości leżenia dopóki możecie:)), a po południu konkurencja dnia – dziś taka trochę na myślenie, ale i pobiegać trzeba było odrobinkę. Każdy z nas został oklejony dwiema literkami, jedna z przodu, a druga na plecach. Następnie odczytywane były hasła, które musieliśmy odgadnąć, a następnie ustawić się w rzędzie tak, by dane słowo dało się odczytać. Oj, emocji było mnóstwo, poszczególne drużyny dzieliły dosłownie ułamki sekund! Dziś zwyciężyli Żółci, kolejne miejsca zajęli Czerwoni, Niebiescy i Zieloni.

Nadszedł ten dzień, by przedstawić Wam, Drodzy Czytelnicy, składy poszczególnych drużyn – byście wiedzieli której kibicować :) Jak myślicie, kto wygra? :)

Niebiescy: Ola, Oliwia, Julia U., Klaudia, Julia S., Natalia, Szymon O., Szymon K., Maciek O., Franek, Kajetan

Żółci: Zuzia T., Natalia P., Maja, Milena, Zuzia U., Kasia, Mateusz D., Weronika, Maciek W., Mateusz W., Miłosz

Zieloni: Amelia., Hania., Wiktoria, Gabrysia M. Patrycja, Julia Rz., Daniel, Piotr, Mateusz Z., Bartek, Michał

Czerwoni: Małgosia, Zosia B., Ewelina, Michalina, Paulina S., Gabrysia P., Zosia M., Mikołaj, Patryk, Tomek, Adam

O godzinie 18.15 zgromadziliśmy się na Mszy świętej, modląc się gorliwie o dobrą pogodę na kolejne dni. Na kolację dostaliśmy wspomniane już kluski z truskawkami, a wieczorem… Dyskoteka! W ruch poszły żele do włosów, tiulowe sukienusie i cekiny, ah będzie się działo:)